Hypotekárne úvery

Hypotekárne úvery s podporou pre mladých

V dnešnej dobe potrebujú ľudia okrem toho, aby mali zamestnanie - príjem, mať aj vlastné bývanie, čo však pri dnešných platoch  nie je možné riešiť inak ako hypotekárnym úverom.
 
V tomto prípade majú ľudia do veku 35 rokov veľkú výhodu  nakoľko môžu získať príspevok od štátu vo forme nižšej úrokovej sadzby až do sumy 50000€, nesmú však prekročiť príjem 1,3 násobku priemernej mzdy na Slovensku, čo predstavuje sumu 857€
V prípade páru sa príjmy sčítavajú max do výšky 2,6 násobku, pokiaľ má jeden z manželov vyšší príjem a jeden nižší ako je 1,3 násobok je možné požiadať o hypotéku pre mladých.
 
 
Účel hypotéky pre mladých je presne stanovený na bývanie, či už kúpu, modernizáciu či výstavbu. Samozrejme je to spojene aj so založením nehnuteľnosti v prospech banky, ktoré sa vykonáva na príslušnom Katastri nehnuteľnosti.
 
Hypotéku pre mladých neponúkajú  všetky banky, treba sa vždy v danej banke informovať alebo využiť služby hypotekárneho špecialistu, ktorý všetky tieto služby pre Vás zabezpečí, aby ste nemuseli chodiť z banky do banky dostali ste nízky úrok a cítili ste sa ako SPOKOJNÝ KLIENT

Spotrebné úvery

  • pokiaľ si potrebujete požičať peniaze rýchlejšie, bez udania účelu použitia, bez nutnosti zakladať nehnuteľnosť - ideálnou cestou je tento typ úveru, ktorý sa vyznačuje ale vyššou úrokovou sadzbou a kratšou dobou splácania, čo sa zobrazí aj na vyššej splátke.

Refinančný úver

  • je typ úveru, ktorý využíva väčšina obyvateľstva SR, ktorá hľadá banku s najlepšími podmienkami vo forme najnižšieho úroku. Pri prefinancovaní si treba dávať pozor a vždy si zvážiť, či vidina nízkeho úroku nemá žiadne úskalia vo forme ďalších poplatkov spojených s prevodom hypotéky. Preto sa snažia banky v dnešnej dobe zamedziť fluktuácii - odchodu klienta, že mu ponúknu rovnaké alebo výhodnejšie podmienky, pokiaľ sa rozhodne zostať.

Zmeny od 1.marca 2015 pri prefinancovaní

Od tohto dátumu vstupujú do platnosti nové pravidlá pri prefinancovaní, bohužiaľ v neprospech klienta, je to na základe odporúčania Národnej banky Slovenska, čím sa musia riadiť všetky banky.
  • nebude možne riešiť prefinancovanie do 100% hodnoty nehnuteľnosti
  • nebude možné poskytnúť úver na základe čestného prehlásenia klienta
  • pokiaľ bude potrebovať klient peniaze navyše a bude to viac ako 5%/2000€ bude musieť dokladovať príjem
  • bonita klienta sa bude počítať o 2 percentuálne body, to znamená banka bude musieť sledovať, či dokáže klient zaplatiť aj o 2% vyšší úrok a tým spojenú splátku
  • pri spotrebných úveroch sa znižuje doba splácania z 10 rokov na max 9 rokov
 
Pokiaľ ja Vy máte viac nevýhodných úverov alebo hypotéku s vyššou úrokovou sadzbou a chcete si ušetriť - znížiť výdavky domácnosti neváhajte ma kontaktovať na info@spokojnyklient.sk
 

Vlastné bývanie za rozumnú cenu

Rozmýšlate aký typ bývania zvolíte - byt či rodinný dom a hlavne aby bol za rozumnú cenu??? Už nemusíte chodiť ďaleko nakoľko som rozbehol spoluprácu so stavebnou firmou STAVBY ELVO s.r.o, kde môžte mať za cenu bytu dom na kľúč s použitím klasických stavebných materialov.
pre viac info: www.stavbyelvo.sk/indexphp/domy-na-kluc
 

Zaujala Vás naša ponuka?
Kontaktujte nás